Zdravie keyboard_arrow_right Zdravie keyboard_arrow_rightPsyllium (Skorocel indický)

Obrázek příspěvku: Psyllium (Skorocel indický)

Psyllium (Skorocel indický)

personaccess_time08.marec 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye354 shlédnutí

Rastlina psyllium alebo iným názvom skorocel indický obsahuje veľké množstvo vlákniny. Prípravky z psyllia dostanete kúpiť v lekárni alebo v obchode so zdravou výživou. Je to jednoduchý spôsob ako si zabezpečiť dostatok vlákniny v diéte. Odporúčaná dávka vlákniny pre dospelého je okolo 30 gramov a z jednej kávovej lyžičky psyllia získate okolo 5 gramov vlákniny. Vďaka tomu, že psyllium stimuluje tráviaci trakt, je veľmi vhodné na chudnutie i na detoxikáciu. Psyllium je vhodné pri zápche a regulácii krvného cukru u diabetikov. Vláknina z psyllia sa podobá na vlákninu  z ovsa či jačmeňa, ale v psylliu je vlákniny omnoho viac a neobsahuje lepok. Vláknina na seba viaže veľa vody a v tráviacom trakte niekoľkokrát zväčší svoj objem. Naviaže na seba škodlivé látky, ktoré sa tým vylúčia z tela. Psyllium je vynikajúca náhrada pre ľudí, ktorí majú problémy so znášanlivosťou obilnej vlákniny.

Psyllium a chudnutie

Keď beriete psyllium, môže to byť spojené s vedľajšími účinkami ako nadúvanie, bolesti žalúdka či nevoľnosť. Preto je dôležité dodržiavať dostatočný pitný režim a vypiť aspoň 2 litri vody denne. Ak nepríjmete dostatok vlákniny z celozrnných potravín, ovocia a zeleniny, vtedy je vhodné psyllium ako rýchly zdroj vlákniny. Psyllium podporuje chudnutie nielen zlepšením trávenia, ale aj znižuje chuť do jedla a podporuje lepšiu absorpciu živín. Vláknina z psyllia pomôže v snahe o lepšiu postavu a zdravý životný štýl.

Výhody psyllia:

  • podporuje činnosť čriev
  • neobsahuje lepok
  • obsahuje veľa vlákniny
  • znižuje cholesterol
  • pôsobí proti rakovine hrubého čreva
  • pomáha vytvárať dobré črevné baktérie
  • čistí tráviaci trakt
  • reguluje stolicu
  • reguluje krvný cukor
 
Odporúčané dávkovanie:
Psyllium má veľmi jednoduché dávkovanie, stačí rozmiešať 10 gramov v troche vody a zapiť pohárom vody. Prášok z psyllia sa dá pridať do jedál. Užívajte pol hodiny pred jedlom alebo po jedle.
 
folder_openPřiřazené štítky

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články