Zdravie keyboard_arrow_right Zdravie keyboard_arrow_rightVitarianská strava

Obrázek příspěvku: Vitarianská strava

Vitarianská strava

personaccess_time25.február 2020chat_bubble_outline0 komentářůremove_red_eye27 shlédnutí


Keď už, tak len surová. Surová čerstvá cvikla, má blahodárne účinky na organizmus a pomáha. Je to prírodný antioxidant,laxatívum, antireumatikum, diuretikum, antikarcinogén, pomáha proti anémii, horúčke, detoxikuje. Okrem toho reguluje krvný tlak a znižuje cholesterol...

Takže, keď sa na cviklu pozrieme má mnohoraké využitie. Nazrime do kuchyne ako sa používa cvikla vo vitariánskej strave.

Definícia vitariánstva: Je to spôsob stravovania, pri ktorom sa preferuje konzumácia surovej, tepelne neupravanej stravy rastlinného pôvodu. Jedná sa o formu vegánstva, pretože väčšinu potravín tvorí ovocie, zelenina, orechy, obilniny a vylučuje sa z jedálnička mäso.

V ďaka Evke, som pričuchol ku vitariánskej strave tento rok na jar, kde som sa ocitol nečakane na detoxikačnom pobyte. Priznám sa, že mi nebolo všetko jedno. Ale dlhoročná vitariánka Gabika sa postarala tak, že tie tri dni, ktoré som tam prežil stáli veru naozaj za to. Nie že by sa zo mňa stal aktívny vitarán, ale tie dobré návyky som prevzal do života. Niečo si môžete o tom prečítať tu.

Ako vieme vitariáni, pužívajú všetko aj cviklu v surovom stave. Samozrejme cviklu neodporúčam začiatočníkom, aby si ju len tak odšťavili a naliali do seba. To nie. To by si veru mohli poškodiť. Ale postupne miešane s iným potravinami prosím. Až si organizmus zvykne, potom nie je žiadny problém. A nekombinujeme zeleninové šťavy s citrusmi. Nesolime, nechajme vyniknúť chuti a vône jednotlivých surovín s kombináciou korenín.

Keďže cvikla veľmi farby nielen pokožku ale aj textil, tak buďme pri spracovaní opatrný. Jenorázové rukavice a zástera sú základom, aby sme ostali aj po príprave čistučky.

0 komentářů

commentŽádné komentáře

Pokud chcete, můžete přidat první komentář k tomuto článku níže.

Vložit komentář

info_outline

Nepublikujte SPAM!

Jakékoliv SPAM komentáře, které nejsou relevantní k obsahu tohoto článku budou odstraněny.

Podobné články

Vysokoškolské stravovanie

personAlena Haldováremove_red_eye36languagefresher.sk

Začlenenie do študentského života znamená prírastok vedomostí, spomienok a niekedy aj kilogramov navyše. Napchať sa do maturitného obleku na štátniciach, je niekedy sci-fi kombinované s komédiou. Za 5 rokov na výške som videla, že študentská kuchyňa, rovná sa rýchle jedlo, ..

Veľký zoznam diét

personAlena Haldováremove_red_eye21languagemjd.sk

Z toľkého nepreberného množstva diét, ktoré existujú je veľmi ťažké vybrať tú správnu. Často počujete ako tá ktorá diéta niekomu veľmi zabrala a vďaka nej niekto schudol 10 aj viac kíl za pár dní. Čo pomôže niekomu, nemusí na vás pôsobiť tak isto efektívne. Druhá vec ..

Magnézium - horčík

personAlena Haldováremove_red_eye28languagemjd.sk

Horčík (magnézium) je pre naše telo najdôležitejší minerál. Po vode, kyslíku, základných potravinách je horčík najdôležitejší prvok pre naše telo. Horčík je dôležitejší ako vápnik, draslík a sodík a práve horčík reguluje všetky tieto minerály v tele. Horčík ..